Redenen voor euthanasie?

Deze site is bedoeld om u eerlijke informatie te geven over de mogelijkheden van verzorging in de laatste levensfase. Soms ontstaat de indruk dat euthanasie de enige mogelijkheid is om waardig te kunnen sterven. We vinden dat te kort door de bocht en denken dat hierdoor onvoldoende wordt ingegaan op de onderliggende redenen. Heeft men verlangens die wellicht op een andere wijze vervuld kunnen worden? Door te snel over het beëindigen van het leven te spreken, wordt deze vraag overgeslagen.

Misschien bent u wel heel eenzaam en ziet u het leven niet meer als waardevol. Of u bent al een tijd ziek en kunt het lijden niet langer verdragen. Er kunnen zoveel redenen zijn waarom u nadenkt over het beëindigen van uw leven. Hieronder gaan we in op verschillende redenen.

Om welke reden denkt u aan euthanasie?

Eenzaamheid
Mogelijk denkt u na over euthanasie bij eenzaamheid. Door eenzaamheid kan u een gevoel van nutteloosheid overvallen.
Lees verder »
Euthanasie bij lijden
Angst voor lijden heeft vaak te maken met angst voor ernstige pijn en het verlies van de controle over uw leven.
Lees verder »
Dementie
'Hoe ver laat ik dementie komen, voordat ik het leven niet waardig meer vind?’ Een heel lastige vraag.
Lees verder »
Ongeneeslijk ziek
U of jij bent ongeneeslijk ziek. Liggend op bed heeft u veel tijd om na te denken. Wat komt er nu?
Lees verder »
Mijn partner wil euthanasie
Het kan heel moeilijk zijn, wanneer u aan een ander merkt dat hij of zij verlangt naar het einde van het leven.
Lees verder »
Voltooid leven
'Ik ben een ander alleen maar tot last'. Misschien denkt u: Mijn leven is voltooid, het is mooi geweest.
Lees verder »